Mobirise

EL YAPIMI AYAKKABI

Kişiye özel ve El yapımı ayakkabının önemi...

Neden el yapımı ayakkabı   almalıyım

    Pek çok "el yapımı" ayakkabının gerçek tanımı özneldir. Birincisi, el yapımı olarak adlandırılan ayakkabılar bile, bir kaçını isimlendirmek için makine zımparaları, dikiş makineleri ve kırıcıların kullanımı göz önüne alındığında, tamamen böyle değil. Ayakkabılar özenle elle dikilmiş ve her ayrıntıya kadar tamamen el işi yapılmamışsa, sonuç büyük olasılıkla hassas bir görünüm olmayacaktır.


    Basitçe söylemek gerekirse, tüm el yapımı ayakkabılar bir atölyede yapılır. Diğer taraftan fabrikalar sadece makine yapımı ve asla el yapımı ürünler üretmez. El yapımı ayakkabıların avantajı, nihai tasarımı ve uyumu kontrol ettiğiniz ısmarlama işçilik lüksüyle başlar. Diğer taraftan, makine yapımı ayakkabılar zaten önceden tasarlanmış ve satılmıştır.


    El yapımı ayakkabılar genellikle uzun yıllar dayanan birinci sınıf İtalyan dana derisi kullanıyorken, makine yapımı ayakkabılar genellikle sentetik veya ince deriden yapılma, ş aradaki fark zpr gelmeyecek kadar kolay ayrılıyor. 


    Makineler kullanıldığında kalite genellikle tehlikeye girer - üretim sürecini hızlandırmak, sertleştiricilerin makine yapımı ayakkabılarla doldurulduğu anlamına gelir ve bu da ayakkabı yapım sürecinde zamanın gösterdiği özen ve çabayı ortadan kaldırır. Gerçekten de, el işi ayakkabılar deri arasında dinlenip, süreç içinde nefes almasını sağlayan aşamalar arasında bir kenara bırakılmıştır. Sonuç mükemmel uyum ve kaliteli olarak belirgindir .


    El yapımı ayakkabıların güzelliğine verilen bir başka lüks ise, şahitlik edebileceğiniz perde arkası sahneleridir - aslında, otantik ayakkabıcılar sizin özel ayakkabılarınızın detaylı sürecini görmek için sizi atölyelerine davet edecektir. Tüm özelleştirilmiş ürünler gibi, el işi zaman alır ve tedarik sınırlı olabilir. Bu ayakkabıların yapılması için yapılan büyük çaba ile birlikte, el yapımı deri ayakkabıların fiyatının çok daha yüksek olduğunu söylemek gereksiz bir eleştiridir.


    Gerçekten de, güzel makine yapımı deri ayakkabıların yokluğu söz konusu olsa da, kişiselleştirilmiş ürünlerin güzelliği gibi bir şey yoktur . El yapımı ayakkabılar, makine yapımı ürünlerden çok daha pahalı olsa da, uzun beklemelerin hayal kırıklığı ve uygun ölçümleri sağlamak için birçok atölye ziyareti ile karşılaşabilir. Ama hiçbir şey, ince el işçiliği ve mükemmel deri zarafetinin önemini yok edemez, özellikle de bir güzel elden geçirir.

Adres

Hüseyinağa Mahallesi.Küçük Bayram Sokak NO:24/A
Beyoğlu/İstanbul 

İletişim

Email: info@ayarkundura.com 
Telefon: 0535 212 51 16 

Links